Lietuva: Skirtumas tarp puslapio versijų

178 baitai pašalinti ,  19:01, 11 rugsėjo 2011
S (r2.6.5) (robotas Pridedama: tr:Litvanya)
 
Vyrauja dvi pagrindinės religijos: neoficialioji pagonių ir krepšinio. Krepšinio religija, priešingai nei pagonių, paplitusi tarp vyrų, o jos didžiausi išpažinėjai - krepšinio fanatai. Vienas iš jų lyderių žmogus pravarde Sėkla, vienas iš Lietuvos krepšinio apsėklinimo grupės lyderių ir alaus bokalų kėlimo barzda nugalėtojas.
Pagonių religiją vargais negalais bando užgniaužti judėjų sekta, vadinama katalikais, su kardinolu J. Bačkiu priešaky. Katalikų kulto vieta - bažnyčia, melstis ir gyvenimo tiesų moko kunigai. Kunigų viršenybė yra hierarchiška, t.y. vyriausias jų popiežius, vietoje - vyskupai ir kardinolai. Tik kunigai žino (kiti žmonės nežino) kaip reikia gyventi, žino, kad tik jų dievas yra pats tikriausias (panašiai kaip islamo atveju) ir geriausias, gailestigiausias. Kunigai moko nenusidėti (kas yra visiškai neįmanoma, kunigai ir patys praktikuoja lytinį gyvenimą, dažnai net su savo parapijiečių vaikais, vyrais ir moterimis). Savo pamokslais kunigai labai dažnai skleidžia visokias sapaliones, cituoja "Šventojo" rašto (beje parašyto nežinia kieno ir tik praėjus keliems šimtams metų po jų dievo/žmogaus "Kristaus" mirties) ištraukas išplėštas iš konteksto, kurio (konteksto), beje irgi niekas nežino (net kunigai). Labai gražios yra kastratinės bliovimo ir vepesiojimų giesmės visokių eisenų metu. Kiti dievai katalikų požiūriu - netikri, nes netiki į jų dievą Jahvę (skaityk Senuosius testamentus) ir mirusį "Kristų" (todėl dabar dažnai ši religija vadinama "mirusio dievo"). Bažnyčiose neužilgo bus įdiegtos tokios naujovės kaip pinigų paaukojimas kreditine kortele (nurodant internetinio pasijungimo duomenis ir kodus), algų pervedimas į asmenines kunigų sąskaitas, išpažinties atlikimas per "Skype" arba inetiniuose forumuose (prisiloginus), pamokslų klausimas per MP3 grotuvą, tiesioginė katalikybės idėjų injekcija perar išeinamąjąišmanujį angąNokia.
 
Pagal paskutines apklausas, į Dievą tiki 90 %, 5 % juo nepasitiki, o likę atsakė "O kas manęs ieško?". Šeštadienio/Sekmadienio dienomis ir krepšinio rungtynių metu prie kulto vietų susidaro transporto ir pensininkų kamščiai, o prekybos centrai iki pietų rengia akcijas, parduodami kauliukus, kiaulės uodegas, čipsus, nepjaustytus batonus, bei kitas pirmo būtinumo prekes už šventinę kainą. Religinių atlaidų metu vykstama į šventas vietas, kur manomai pasirodė atpažinti skraidantys šventieji objektai.
 
Paaugliai išpažįsta dar vieną religiją - socialiniai tinklapiaiOne.lt. Jie negali nuo jų atsiplėšti ir kaip aukas Dievams siunčia sms žinutes, o Dievai atsidėkodami leidžia vertinti 30 ar rašyti spalvotai. Jeigu šią religiją uždraustų Lietuvoje, joje neliktų pusę paauglių, ketvirtadalis jų patirtų psichologinę traumą, o kitas ketvirtadalis neišpažįsta šios religijos, todėl jie tiesiog gyventų toliau.
 
{{Europa}}
Anoniminis naudotojas